Rapid Raptor

Rapid RaptorProducent: Rapid

KRUSZARKA Rapid RAPTOR z otwartym rdzeniem

Nowe kruszarki modułowe są dostępne w dwóch szerokościach 800 i 1350 mm. Dzięki modułowej serii 36 konfiguracji bazowych, Kruszarki Raptor poddają recyklingowi wszystkie rodzaje tworzyw sztucznych. Cienka folia, ciężkie grudki lub lekkie przestrzenne pojemniki, wszystko jest przekształcane w najdrobniejszy regranulat przeznaczony do dalszej obróbki.

Projekt noża QuadCUT

Nie tylko obsługa jest znakomita. Nowy opatentowany projekt noża Rapid QuadCUT oferuje cztery prawdziwe krawędzie tnące na nóż w jednym kawałku, co sprawia, że noże te należą do najlepszych, dostępnych na rynków. Ponadto noże są zamocowane w niezawodnej konstrukcji zawierającej amortyzator służący do ochrony rotora przed zniszczeniem przy nagłym uderzeniu dowolnego metalu itp. który przypadkowo dostał się do obudowy jednostki tnącej

Integracja z granulatorem

Kruszarki Raptor przeznaczone są do współpracy z również nowym granulatorem Rapid 300-LBB, serią niskich i kompaktowych granulatorów, tworząc Raptor DUO. Podajnik wyjściowy z Raptor przekazuje produkty bezpośrednio do granulatora.

Technologia otwartego rdzenia
Mniej niż minuta! To wszystko, co trzeba zrobić, by otworzyć kompletną maszynę w celu przeprowadzenia czyszczenia lub konserwacji. Zgodnie z duchem Rapid, jedno narzędzie to wszystko, czego potrzebujesz. Uzyskujesz dostęp do pełnego wnętrza, zapewniając widoczność obudowy jednostki tnącej i rotora.

Powszechnie stosowany centralny otwór na śrubę! Dlatego nowe noże Rapid QuadCUT są całkowicie stałe, jednak mocowanie jest niezawodne dzięki unikalnemu systemowi mocowania, który sprawia, że pozycjonowanie noża jest automatyczne. Ponadto posiada cztery krawędzie tnące, odsłonięte po jednej na raz, co czyni je długowiecznymi. Jeśli pęknie, twoja produkcja zostaje zatrzymana. Konstrukcja Rapid QuadCUT obejmuje amortyzator za każdym nożem, który zaabsorbuje uderzenie, jeśli coś dostanie się do komory tnącej, nagle blokując rotor. W wielu przypadkach tylko nóż oraz wkładka zostaną zniszczone, a rotor będzie mógł działać dalej po szybkiej wymianie noża.Wymiana górnej części (niezawierającej żadnych kabli ani innych zakłócających elementów) ułatwia dokonanie szybkich zmian w sposobie podawania wejściowego.

QuadCUT

Nowy, opatentowany system cięcia Rapid.

Kompletny nowy projekt noża łączący niezawodną konstrukcję mocującą z czterema długowiecznymi krawędziami noża. Każdy nóż posiada wbudowany amortyzator, który pomaga chronić rotor przed nagłymi wstrząsami.

Praca pod dużym obciążeniem

Konstrukcja skrzyni przekładniowej przystosowana do pracy w przy dużym obciążeniu sprawia, że jest niezawodna, wydajna, a jednocześnie cicha. Jest napędzana pasem dla efektywnego działania.

Sita w razie potrzeby

Rozdrabniacze Raptor działają dobrze bez sit, lecz sita o różnych rozmiarach otworów są dostępne.

Jak w dużych granulatorach Rapid, sita są podzielone na dwie części w celu ułatwienia obsługi.

Obrotowe sita są odkręcane i niespawane, dzięki czemu bardzo łatwo je usunąć podczas czyszczenia i konserwacji.

Programowanie PLC

Rozdrabniacze Raptor są dostarczane z programami dla standardowych zastosowań. Większą elastyczność uzyskuje się poprzez opcjonalne programowanie sterowników PLC, oferując także operację i logowanie z poziomu pada lub PC.

Technologia Podstawy z Kompozytu Mineralnego, MCT

Podstawa serii Raptor może zostać wykonana ze specjalnego, mineralnego materiału kompozytowego, aby zapewnić dodatkową stabilność, redukując wibracje nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

Rozbudowane systemy bezpieczeństwa

Dzięki zastosowaniu wielu czujników, rozdrabniacze Raptor są bezpieczne w obsłudze. Dostępu nie można uzyskać przed zatrzymaniem rotora.

Stały, pojedynczy system noży

Wyjątkowe rozwiązanie mocowania noży opiera się na jednym zakończeniu, które zmieści się we wszystkie pozycje i wszystkie szerokości. Obrotowe noże posiadają 4 prawdziwe krawędzie tnące. Pozycja noża jest wstępnie ustawiona i prześwit noża może być łatwo dopracowany.

Dzielona obudowa jednostki tnącej

Jeśli nastąpi najgorsze i rotor musi zostać usunięty w celu przeprowadzenia naprawy, jest to łatwo zrobić. Dzielona obudowa jednostki tnącej sprawia, że rotor jest łatwy do wyjęcia z maszyny bez usuwania leja

ZADAJ PYTANIE

PRODUCENCI URZĄDZEŃ